Niezwiązane z fizycznymi uszkodzeniami nośnika. Dysk jest sprawny, ale nie ma dostępu do danych. Powstają m.in. na skutek: wykasowania danych, formatowania, działania wirusów.
Z uwagi na budowę dysku SSD uszkodzenia fizyczne dotyczą jego układu elektronicznego.Najczęstsze przyczyny tego rodzaju uszkodzeń to wadliwe zasilanie komputera, nieprawidłowe podłączenie nośnika, czy spięcia energetyczne.
Dyski SSD są coraz częściej wykorzystywane z uwagi na swoje niewątpliwe zalety – szybkość pracy oraz mniejsza awaryjność ze względu na brak elementów mechanicznych.
W dyskach SSD nie występują tradycyjne talerze, a dane zapisywane są w pamięciach flash. Z tego powodu nośniki te są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, np. powstałe na skutek upadku. Do najczęstszych przyczyn utraty dostępu do danych należą uszkodzenia kości pamięci.
DANE MOŻNA ODZYSKAĆ NIEMAL W 100% PRZYPADKÓW – DLATEGO NIE DZIAŁAJ NA WŁASNĄ RĘKĘ BY NIE POGORSZYĆ SYTUACJI
TEL.: 663 690 690
Interface: ATA, SATA, SCSI, SAS, SSD
Windows: ntfs, ntfs5, fat, vfat
Linux: raiserFS, ext2/3/4, ufs, btrfs, zfs, xfs, jfs, hpfs
Apple: hfs, hfs+
3.5 cala komputery PC
2.5 cala laptopy
1.8 cala laptopy
DOSTARCZENIE NOŚNIKA DO LABORATORIUM
Nośnik należy dostarczyć do jednego z naszych punktów przyjęć. Można skorzystać również z bezpłatnego kuriera, który odbierze dysk ze wskazanej lokalizacji i dostarczy go nam.
BEZPŁATNA ANALIZA
Analiza zmierza do ustalenia rodzaju oraz rozmiaru usterki, wskazania możliwości odzysku danych oraz kosztu realizacji usługi. Wykonywana jest bezpłatnie.
ODZYSKIWANIE DANYCH
Proces zmierzający do przywrócenia dostępu do danych, realizowany w warunkach laboratoryjnych.Informacje na temat przebiegu zlecenia przekazywane są na bieżąco online.
ODBIÓR DANYCH
Po zakończeniu prac dane udostępniane są na wybranym nośniku lub w inny ustalony sposób.